FII40-06D
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
FII40-06D
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Arrays
Current - Collector (Ic) (Max) : 40 A
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Through Hole
Package : Bulk
Series : -
Package / Case : i4-Pac™-5
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 2.2V @ 15V, 25A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 600 V
Supplier Device Package : ISOPLUS i4-PAC™
Mfr : IXYS
Operating Temperature : -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Collector Cutoff (Max) : 600 µA
IGBT Type : NPT
Power - Max : 125 W
Input : Standard
Input Capacitance (Cies) @ Vce : 1.6 nF @ 25 V
Configuration : Half Bridge
NTC Thermistor : No
Base Product Number : FII40
Description : IGBT H BRIDGE 600V 40A I4PAK5
Contact Now
IGBT Array NPT Half Bridge 600 V 40 A 125 W Through Hole ISOPLUS i4-PAC™